Pozytyw

Kup
Pozytyw

Produkt   |   Opakowanie   |   2014  

Zestaw interaktywnych kart, upamiętniający dzieła sztuki wywiezione z Polski w czasie II Wojny Światowej, zaprojektowany dla Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w celu popularyzacji wiedzy na temat restytucji utraconych dzieł.

Pozytyw posiada formę przypominającą zdjęcia z Polaroid`a. Aby zobaczyć "ukryty" obraz w pozytywie należy odkleić jego negatyw.

Projekt inspirowany jest nie tylko samymi dziełami, ale również faktem ich nieobecności, utraty oraz poszukiwania. Ma on spełniać zarówno rolę edukacyjno-informacyjną, jak i zachęcać do interakcji i symbolicznego zaangażowania w proces odzyskiwania dzieł. Stąd forma gadżetu, pozwalająca użytkownikowi samodzielnie odkrywać ukryte dzieła sztuki i "przywracać je do życia".

Pozytyw to cztery tematyczne zestawy obrazów do odkrycia: Malarstwo Polskie, Malarstwo Obce, Grafika, Rzezba; Dostępny w dwóch wersjach językowcyh - polskiej i angielskiej, do każdego opakowania dołączona jest ulotka informująca o działaniach Ministerstwa na rzecz odzyskiwania utraconych dzieł.


Kierownictwo artystyczne, Koncept, Projekt graficzny:
 Zupagrafika
Współpraca: Maciej Frąckowiak
Klient, wydawca: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytut Adama Mickiewicza