Brutal London książka

Architektura  I  Fotografia  I  Ilustracja  I   2016

Brutal London od Zupagrafika to interaktywna podróż po londyńskim brutalizmie, podczas której czytelnik będzie mógł złożyć jedne z najbardziej interesujących i kontrowersyjnych betonowych budowli oraz dowiedzieć się więcej na temat ich roli w historii architektury.

Książka podzielona jest na dwie części. Pierwszą otwiera wstęp znakomitego architekta Normana Fostera, oraz krótka historia brutalizmu. Znajdziemy tu też 9 rozdziałów charakteryzujących każdy z budynków, oraz wskazujących na ich znaczenie dla architektury Londynu. Wszystkie rozdziały napisane zostały przez John’a Grindrod’a (autora książki „Concretopia“) a ilustrowane są zdjęciami autorstwa Peter’a Chadwick’a (autora książki „This Brutal World“).

Druga część to dziewieć ilustrowanych budynków do samodzielnego złożenia: Alexandra Road Estate, Alton Estate, Aylesbury Estate, Ledbury Estate, National Theatre, Robin Hood Gardens, Barbican Estate, Balfron Tower and Space House. Każdy model drukowany jest na sztywnej tekturze i jest gotowy do złożenia bez użycia kleju i nożyczek. Wśród wybranych budynków znajdują się zarówno ikony brutalizmu, takie jak Balfron Tower, Barbican Estate, czy National Theatre, jak i owiane złą sławą osiedla, którym grozi rozbiórka- Robin Hood Gardens, Aylesbury Estate.

Książka „Brutal London: Construct Your Own Concrete Capital“ powstała w oparciu o kolekcję ilustrowanych wycinanek  'Brutal London', zaprojektowanych i wydanych przez Zupagrafikę w lutym 2015; ukazała się nakładem wydawnictwa Prestel Publishing i trafi do sklepów w pazdzierniku (Europa) i listopadzie (Stany Zjednoczone).

-
Autor: Zupagrafika (David Navarro & Martyna Sobecka)

Współpraca:
John Grindrod: tekst
Peter Chadwick: zdjęcia
Norman Foster: prolog

Wydawca: Prestel Publishing

Kup
Brutal London książka