Brutal Britain

Architektura  I  Ilustracja   I  Fotografia  I   2018 

Betonowe drapacze chmur, osiedla z wielkiej płyty, corbusierowskie „podniebne ulice”: część z tych modernistycznych brył, które kiedyś tworzyły miejski krajobraz powojennej Wielkiej Brytanii przetrwało próbę czasu, inne zniknęły na zawsze.

Brutal Britain od Zupagrafika pozwoli Ci cofnąć się w czasie do brutalistycznej przeszłości Wielkiej Brytanii, i zbudować jedne z najbardziej kontrowersyjnych budynków wzniesionych na Wyspach po drugiej wojnie światowej; od kultowych bloków Park Hill w Sheffield, przez eksperymentalne wieżowce Cotton Gardens w Londynie, po wyburzony relikt przeszłości - gmach Birmingham Central Library.

Książkę otwiera wstęp autorstwa Barnabas’a Caldera (autora książki „Raw Concrete: the Beauty of Brutalism”), oraz krótkie rozdziały z imponującymi, wielkoformatowymi ilustracjami; a zamyka osiem modeli do samodzielnego złożenia, przedstawiającymi szczegółowe ilustracje oryginalnych elewacji wszystkich budynków. Modele w książce są gotowe do złożenia, wystarczy wycisnąć je z arkuszy i złożyć według prostych instrukcji, potrzebujesz tylko kleju.

Arlington House. Margate  
Birmingham Central Library. Birmingham
Cables Wynd House (Aka Banana Flats).
Edinburgh
Cotton Gardens Estate. London
Hutchesontown C.
Glasgow
No. 1 Croydon. Croydon
Park Hill.
Sheffield
The Toast Rack. Manchester

-
Autor:
Zupagrafika (David Navarro & Martyna Sobecka)
Współpraca: Barnabas Calder (prolog)
Wydawca: Zupagrafika © 2018. All rights reserved

Kup
Brutal Britain